You are here
Home > New Year Status > ମେ’ ୩ ତାରିଖ ତାଲା ବନ୍ଦ ପରେ କ’ଣ ହେବ?

ମେ’ ୩ ତାରିଖ ତାଲା ବନ୍ଦ ପରେ କ’ଣ ହେବ?


କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ମେ’ ୩ ତାରିଖ ତାଲା ବନ୍ଦ ପରେ କ’ଣ ହେବ? ତାଲା ବନ୍ଦର ଅବଧି ବଢ଼ିବ ନା’ ତାଲା ବନ୍ଦ ଉଠିବ? ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ସାରା ଭାରତରେ ଚର୍ଚ୍ଚା । ଆଉ ଏହାରି ଭିତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆଜି ପୁଣି ଥରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଭିଡିଓ କନ୍ଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆ ଆଲୋଚନା କରିବେ । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହି ଆଲୋଚନାରେ ମୁଖ୍ୟତଃ ୩ରୁ ୪ଟି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ବିଶେଷ ଭାବରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବାକୁ ଅଛି । ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ସ୍ଥିତି କଣ ରହିଛି? ନୂଆ କନ୍ଟେନ୍ମେଂଟ୍ ଜୋନ୍ ରୋକିବାରେ ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି?

ଆଗକୁ ପଢନ୍ତୁ

୨୦ ଏପ୍ରିଲ ପରେ ଜାରି ହୋଇଥିବା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍କୁ କେଉଁ ଭଳି ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି? ଏବଂ ମେ’ ୩ ତାରିଖ ପରେ ତାଲା ବନ୍ଦର ପରବର୍ତୀ ଦିଗ କ’ଣ ହେବ ସେ ସଂପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିବାର ସଂଭାବନା ରହିଛି । ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିବା ତାଲା ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା ପରେ ଏକାଧିକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲକ୍ଡାଉନ୍କୁ ବଢ଼ାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ । ଯାହା ଫଳରେ ଏପ୍ରିଲ ୧୪ରୁ ମେ’ ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲା ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଆଜି ଏଦିଗରେ କ’ଣ ନିଷ୍ପତି ହେଉଛି ତା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିଛି । ଏହାରି ଭିତରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସମେତ କିଛି ରାଜ୍ୟ ତାଲା ବନ୍ଦକୁ ଆହୁରୀ ବଢ଼ାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିବା ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ତେବେ ଆଜିର ବୈଠକରେ ଚୁଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତି ହେବାର ସଂଭାବନା ରହିଛି ।





Source link

Leave a Reply

Top
Bitnami